Haber

Karatay Spor Merkezi’nin temelini Karatay Belediyesi attı

Karatay Belediyesi tarafından Karatay SporMerkezin temeli törenle atıldı.

Karatay Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karaaslandede Mahallesi’nde yapımına başlanan Karatay Spor Merkezi, 25 bin metrekare inşaat alanına sahip.

Merkezde bin metrekare yarı olimpik yüzme havuzu, profesyonel maçlara uygun suni çim saha, tribünlü 1.161 metrekare kapalı alan. sporsalonu, okçuluk salonu, kapalı spora uygun tesisler, idari ofisler, sporcu ve antrenör odaları, toplantı salonu, masa tenisi ve daha birçok spor alanı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca şunları söyledi:

“İlçemizin spor altyapısını daha da güçlendirmek ve spor kültürünü geniş tabana yaymak amacı ile çok değerli işler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Gençlerimize yönelik spor, klasik sanatlar, bireysel gelişim gibi projelere büyük önem veriyoruz. , yaşam becerileri, kültür sanat, eğitim ve öğretim.Teknoloji gibi birçok alanda kendilerini geliştirmeleri için projeler üretiyoruz.Bir yandan ilçemizdeki derslik sayısını artırıyoruz, diğer yandan sporu hayata geçiriyoruz. çocuklarımızın fiziksel gelişimine katkı sağlayacak tesisler ve projeler.”

Kılca, temelini attıkları Karatay Spor Merkezi yatırımının belediye tarihinin en büyük bütçeli projesi olduğunu belirtti.

kirkagac-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu