Haber

Hafiz Ferruh Mustuer kalpleri mest etti

BURSA (İGFA) – 11 ayın sultanı Ramazan’ın ruhuna uygun Ramazan etkinlikleriyle bu mübarek ayın maneviyatını yansıtan programlar düzenleyen İnegöl Belediyesi, sesleri ve ilahileriyle gönülleri okşayan hafızları ağırlamaya devam ediyor. Ayasofya İmamı Hafız Ferruh Mustuer, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve teravih programları kapsamında Cuma akşamı İnegöllülerle bir araya geldi.

Toki Hz. Ali Mescidi’nde kılınan akşam namazının ardından başlayan Kur’an-ı Kerim tilavetine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. 2015 Kuran okuma yarışında dünya 1.’si olan Hafız Ferruh Mustuer’i dinlemek için hem bölgede yaşayan vatandaşlar hem de birçok farklı mahalleden vatandaşlar camiye akın etti. Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı Kuran-ı Kerim tilaveti programının ardından teravih namazını yine Hafız Ferruh Mustuer kıldırdı.

VATANDAŞLARA HELVA TEDAVİSİ YAPILDI

Gönülleri mest eden programın sonunda İnegöl Belediyesi de cemaate helva ikram etti. Önder Alper Taban, namazın ardından vatandaşlarla mescitte buluşmaya gelerek çay eşliğinde sohbet etti.

TERAVİH PROGRAMLARI

İnegöl Belediyesi Ramazan ayı boyunca 8 gece daha teravih programları düzenlemektedir. Ramazan ayının geri kalanında teravih programları kapsamında; 3 Nisan Pazartesi Hafız Alpcan Çelik Mevlana Mescidi’nde, 7 Nisan Cuma Hafız Ali Derman Akşemseddin Camii’nde, 10 Nisan Pazartesi Hafız Ahmet Yüksel Buyruk Sultan Camii’nde, 14 Nisan Cuma Hafız Metin Çakar Alanyurt Esentepe Camii’nde , 17 Nisan Pazartesi Kadir Gecesi’nde. Bilgetay, OSB mescitinde İnegöllülerle buluşacak.

catalzeytinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu