Haber

Genç kızın Murat Kurum’dan isteği şaşırttı: “Hiçbir yere gidemem”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un Kağıthane’deki seçim gezisi sırasında Aslıhan Güçlü isimli 20 yaşındaki vatandaş, kendisine bıçaklı saldırı yapıldığını belirterek, saldırganların bulunması için yardım istedi. Kurum, “Gece saat 12’de, sabah saat 2’de huzur ve güven içinde evinize gireceksiniz. Sokaklarımızı huzurlu hale getireceğiz” dedi. söz konusu.

“36 GÜN OLDU, OKULA GİDEMİYORUM”

Kahvaltı programına AK Parti Kağıthane İlçe Teşkilatı ile katılan Kurum, daha sonra; Kağıthane Meydanı’nda yürüyüş yaparak vatandaşlarla sohbet etti, esnafın sorun ve önerilerini dinledi. Ziyaretinde yaklaşık bir ay önce gece sokakta kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradığını belirten 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin, Kurum’a gelerek saldırganın bulunması için yardım istedi.

Zengin, ’36 gün oldu ne okula gidebiliyorum ne de dışarı çıkabiliyorum, hayatım bitti, okul hayatım bitti ve adam hala yakalanamadı’ dedi. Zengin, Kurum’a, ‘Sizden tek isteğim destek olmanızdır. Kurum, kadına, “Kaymakamımız ve İlçe Emniyet Müdürümüz takipte, inşallah yakalarız” şeklinde yanıt verdi.

“SOKAKLARIMIZI HUZUR HALE GETİRECEĞİZ”

Kurum, ‘Biz takip ediyoruz, arkadaşlarımız süreci birebir takip ediyor, elimizden ne geliyorsa her zaman yanınızdayız’ dedi. İnşallah İstanbul’daki en önemli görevlerimizden biri sizin huzurunuz ve güvenliğinizdir. Bu amaçla tüm büyükşehir ekiplerimizle, emniyet birimlerimizle, ilçe belediyelerimizle gerekli mücadeleyi yapacağız. Gece saat 12’de, sabah saat 2’de evinize huzur ve güven içinde gireceksiniz. Sokaklarımızı huzurlu hale getireceğiz ve tüm birimlerle uyum içinde çalışacağız” dedi.

Kurum, daha sonra Kağıthane Meydanı’ndaki mağazaları gezerek esnafla sohbet etti, basın mensuplarına tatlı ve tantuni ikram etti. Kurumsal ziyaretlerinin ardından Kağıthane’den ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu